Buty robocze

W buty robocze (ochronne) wyposażeni są pracownicy praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Nie jest wyjątkiem również branża rolnicza. Ich głównym zadaniem jest ochrona stóp przed różnego rodzaju urazami, ale i całych nóg przed potencjalnymi zwichnięciami oraz złamaniami.Czytaj więcej

Dobre buty robocze powinny charakteryzować się starannym wykonaniem, wysoką jakością, a przy tym wygodą w codziennym użytkowaniu. Dobrze aby były elastyczne oraz lekkie, ale przede wszystkim trwałe i absorbujące dużą siłę uderzenia oraz m.in. wilgoć.

Obuwie ochronne zawsze należy dobierać pod kątem zagrożeń w miejscu pracy. Jest to spowodowane faktem, że w zależności od materiałów wykorzystanych do produkcji butów oraz ich konstrukcji, będą one chroniły stopy i nogi przed zupełnie innymi rodzajami zagrożeń.

Buty robocze stosowane są przeciwko takim zagrożeniom, jak: urazy mechaniczne, czynniki chemiczne, biologiczne, termiczne, atmosferyczne oraz porażenie prądem elektrycznym.

W zależności od konstrukcji obuwia, wyróżnia się jego kilka rodzajów, są to trzewiki, półbuty, kalosze, sandały oraz buty wysokie.

W naszej ofercie znajdziesz obuwie, które chroni przed najczęstszymi zagrożeniami dla stóp oraz nóg w przemyśle rolniczym.

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników