Ochronniki słuchu

Ochronniki słuchu mają za zadanie ochronę narządów słuchu przed szkodliwym działaniem hałasu. Ich stosowanie jest najprostszym, ale i zarazem najskuteczniejszym sposobem na bezpieczną oraz spokojną pracę w hałaśliwym środowisku.Czytaj więcej

Hałas jest niestety ale stale obecnym w naszym życiu elementem. Zarówno w mieście, jak i na wsi. Pracując przy głośnych maszynach, ścinając drzewa przy pomocy pił spalinowych bez żadnych zabezpieczeń słuchu, możemy doprowadzić do upośledzenia tego zmysłu. Nawet krótkotrwały hałas może doprowadzić nie tylko do rozdrażnienia lub bólu ale i trwałego uszkodzenia narządów słuchu. Przypominamy, że dopuszczalnym, nieszkodliwym dla słuchu poziomem dźwięku jest 85 dB, przy hałasie o wyższym natężeniu trzeba koniecznie zaopatrzyć się w ochronniki słuchu.

Istnieją dwa typy ochronników słuchu – nauszniki przeciwhałasowe oraz wkładki.

Wkładki przeciwhałasowe, najczęściej nazywane stoperami wsuwane są bezpośrednio do uszu. Ich zadaniem jest szczelne zamknięcie kanału słuchowego. Wykonywane są z materiałów, które nie są uciążliwe przy długotrwałym użytkowaniu. Zazwyczaj produkowane są w jaskrawych kolorach, tak aby podczas używania, były doskonale widoczne dla innych osób.

Nauszniki przeciwhałasowe dostępne są zazwyczaj w dwóch wariantach – jako niezależne, czyli na pałąku lub jako nahełmowe, czyli mocowane do hełmów ochronnych. Wszystkie jednak składają się z dwóch czasz tłumiących, które obejmują małżowiny uszne i przylegają do głowy miękkimi poduszkami uszczelniającymi. Ponadto istnieją również aktywne nauszniki, które blokują jedynie te hałasy, które mogą być szkodliwe dla narządów słuchu.

Niezależnie od tego z jakiego typu hałasami na co dzień się zmagasz. Czy jesteś rolnikiem, leśnikiem, uprawiasz strzelectwo lub myślistwo, w naszej ofercie znajdziesz coś dla siebie.

Wyświetlanie 1–12 z 15 wyników