Środki ochrony oczu i twarzy

Środki ochrony oczu i twarzy są niezbędne przy pracy, w której narażeni jesteśmy na rozbryzgi cieczy, uderzenia ciał stałych lub gazy. Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważny jest wzrok, dlatego równie istotna jest jego właściwa ochrona. Oczy są bardzo delikatnym narządem, który codziennie narażony jest na wiele zagrożeń.

Do ochrony oczu i twarzy służą okulary oraz gogle ochronne, a także osłony twarzy.Czytaj więcej

Najpopularniejszym środkiem ochrony oczu są okulary ochronne. Ich właściwości ochronne uzależnione są od rodzaju zastosowanych soczewek. Mogą one być nie tylko źródłem ochrony oczu przed pyłami oraz cieczami, ale również filtrować promieniowanie UV. Zazwyczaj do produkcji szkiełek okularów ochronnych stosuje się poliwęglan.

Jeśli jednak istnieje zagrożenie, które wymaga większej szczelniejszego przylegania ochronnika do twarzy, wówczas najlepszym rozwiązaniem są gogle ochronne. Uniemożliwiają nie tylko przedostanie się od przodu szkodliwych cząsteczek i substancji do oczu, ale i również od góry oraz dołu. Jest to zasługa ich konstrukcji oraz paska, które zapobiegają zsuwaniu i tworzą szczelną barierę ochronną oczu.

Osłony twarzy chronią całą twarz. Ich duża powierzchnia uniemożliwia przedostawanie się do wnętrza szkodliwym substancjom, cząsteczkom oraz pyłom. Osłonę można stosować wspólnie z ochronnikami podbródka, głowy oraz okularami korekcyjnymi i ochronnymi.

Środki ochrony oczu i twarzy ze względu na duży wybór można dobrać właściwie do każdego rodzaju zagrożeń. Oferowane przez nas, posiadają powłoki które zapobiegają zaparowaniu oraz zarysowaniom szkieł. Produkty do ochrony oczu i twarzy mogą być używane ze środkami ochrony indywidualnej innego typu, np. maskami lub nausznikami.

Wyświetlanie wszystkich 6 wyników